PIC16C54A-10I/SO
Part Number:
PIC16C54A-10I/SO
Description:
IC MCU 8BIT 768B OTP 18SOIC
Mounting Type :
Surface Mount
Number of I/O :
12
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
18-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Program Memory Size :
768B (512 x 12)
RAM Size :
25 x 8
Speed :
10MHz
Supplier Device Package :
18-SOIC
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
4.5V ~ 5.5V