SPC5566MZP144R
Part Number:
SPC5566MZP144R
Description:
IC MCU 32BIT 3MB FLASH 416PBGA
Connectivity :
CANbus, EBI/EMI, Ethernet, SCI, SPI
Core Processor :
e200z6
Core Size :
32-Bit Single-Core
Number of I/O :
256
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Oscillator Type :
External
Package / Case :
416-BBGA
Product Status :
Active
Program Memory Size :
3MB (3M x 8)
RAM Size :
128K x 8
Speed :
144MHz
Supplier Device Package :
416-PBGA (27x27)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
1.35V ~ 1.65V