SC68376BGVAB25
Manufacturer:
NXP Semiconductors
Part Number:
SC68376BGVAB25
Category:
Microcontrollers
Description:
IC MCU 32BIT ROMLESS 160QFP
Manufacturer :
NXP Semiconductors
Category :
Microcontrollers
Connectivity :
CANbus, EBI/EMI, SCI, SPI
Core Processor :
CPU32
Core Size :
32-Bit Single-Core
Data Converters :
A/D 16x10b
DigiKey Programmable :
Not Verified
EEPROM Size :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of I/O :
18
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (TA)
Oscillator Type :
External
Package / Case :
160-BQFP
Peripherals :
POR, PWM, WDT
Product Status :
Not For New Designs
Program Memory Size :
Program Memory Type :
ROMless
RAM Size :
7.5K x 8
Speed :
25MHz
Supplier Device Package :
160-QFP (28x28)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
4.75V ~ 5.25V