LM3S1110-IBZ25-A2T
Part Number:
LM3S1110-IBZ25-A2T
Description:
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 108BGA
Connectivity :
IrDA, Microwire, SPI, SSI, UART/USART
DigiKey Programmable :
Not Verified
Number of I/O :
41
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
108-LFBGA
Product Status :
Not For New Designs
Program Memory Size :
64KB (64K x 8)
RAM Size :
16K x 8
Speed :
25MHz
Supplier Device Package :
108-BGA (10x10)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.25V ~ 2.75V