S912ZVHY32F1CLQ
Manufacturer:
NXP Semiconductors
Part Number:
S912ZVHY32F1CLQ
Description:
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 144LQFP
Manufacturer :
NXP Semiconductors
Data Converters :
A/D 8x10b
Number of I/O :
100
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
144-LQFP
Speed :
32MHz
Supplier Device Package :
144-LQFP (20x20)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
4.5V ~ 5.5V