S912ZVHY32F1VLL
Manufacturer:
NXP Semiconductors
Part Number:
S912ZVHY32F1VLL
Description:
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 100LQFP
Manufacturer :
NXP Semiconductors
Data Converters :
A/D 4x10b
Number of I/O :
73
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (TA)
Package / Case :
100-LQFP
Speed :
32MHz
Supplier Device Package :
100-LQFP (14x14)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
4.5V ~ 5.5V