ATTINY861V-10MUR
Manufacturer:
Atmel (Microchip Technology)
Part Number:
ATTINY861V-10MUR
Description:
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 32VQFN
Manufacturer :
Atmel (Microchip Technology)
DigiKey Programmable :
Not Verified
EEPROM Size :
512 x 8
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Program Memory Size :
8KB (4K x 16)
RAM Size :
512 x 8
Speed :
10MHz
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
1.8V ~ 5.5V