TC1797384F150EFACKXUMA1
Part Number:
TC1797384F150EFACKXUMA1
Description:
TC1797 - RISCSC FLASH MICROCONTR
Connectivity :
ASC, CANbus, EBI/EMI, FlexRay, MLI, MSC, SSC
Core Size :
32-Bit
Data Converters :
A/D 48x10b SAR
EEPROM Size :
64K x 8
Number of I/O :
221
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
416-BGA
Program Memory Size :
3MB (3M x 8)
RAM Size :
176K x 8
Speed :
150MHz
Supplier Device Package :
PG-BGA-416-27
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
1.42V ~ 1.58V