TC3E7QF192F300SAAKXUMA1
Manufacturer:
Infineon Technologies
Part Number:
TC3E7QF192F300SAAKXUMA1
Category:
Microcontrollers
Description:
IC MCU 32BIT 12MB FLASH 292LFBGA
Manufacturer :
Infineon Technologies
Category :
Microcontrollers
Connectivity :
ASC, CANbus, Ethernet, FlexRay, HSSL, I²C, LINbus, MSC, PSI, QSPI, SENT
Core Processor :
TriCore™
Core Size :
32-Bit Quad-Core
Data Converters :
A/D 100 SAR
DigiKey Programmable :
Not Verified
EEPROM Size :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of I/O :
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Oscillator Type :
Internal
Package / Case :
292-LFBGA
Peripherals :
DMA, I²S, LVDS, PWM, WDT
Product Status :
Active
Program Memory Size :
12MB (12M x 8)
Program Memory Type :
FLASH
RAM Size :
1.5M x 8
Speed :
300MHz
Supplier Device Package :
PG-LFBGA-292-11
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
3.3V, 5V