TC389QP160F300SADLXUMA1
Part Number:
TC389QP160F300SADLXUMA1
Description:
IC MCU 32BIT 10MB FLASH 516FBGA
Connectivity :
ASC, CANbus, Ethernet, FlexRay, HSSL, I²C, LINbus, MSC, PSI, QSPI, SENT
Core Size :
32-Bit Quad-Core
Operating Temperature :
-40°C ~ 150°C (TA)
Package / Case :
516-FBGA
Peripherals :
DMA, I²S, PWM, WDT
Product Status :
Not For New Designs
Program Memory Size :
10MB (10M x 8)
RAM Size :
1.53K x 8
Speed :
300MHz
Supplier Device Package :
PG-FBGA-516-1
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
3.3V, 5V