TC336DA32F300SAAKXUMA1
Part Number:
TC336DA32F300SAAKXUMA1
Description:
IC MCU 32BIT 2MB FLASH 180LFBGA
Connectivity :
ASC, CANbus, Ethernet, FlexRay, I²C, LINbus, QSPI, SENT
Core Size :
32-Bit Single-Core
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
180-LFBGA
Peripherals :
DMA, I²S, LVDS, PWM, WDT
Program Memory Size :
2MB (2M x 8)
RAM Size :
1.54K x 8
Speed :
300MHz
Supplier Device Package :
PG-LFBGA-180-1
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
3.3V, 5V