TC299TP128F300SBBKXUMA1
Part Number:
TC299TP128F300SBBKXUMA1
Description:
IC MCU 32BIT 8MB FLASH 516LFBGA
Data Converters :
A/D 84x12b, 10 x Sigma-Delta
EEPROM Size :
384K x 8
Number of I/O :
263
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
516-LFBGA
Program Memory Size :
8MB (8M x 8)
RAM Size :
728K x 8
Speed :
300MHz
Supplier Device Package :
PG-LFBGA-516-5
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
3.3V, 5V