TC277TP64F200SCAKXUMA1
Part Number:
TC277TP64F200SCAKXUMA1
Description:
IC MCU 32BIT 4MB FLASH 292LFBGA
Connectivity :
ASC, CANbus, Ethernet, FlexRay, HSSL, I²C, LINbus, MSC, PSI5, QSPI, SENT
Core Size :
32-Bit Tri-Core
Data Converters :
A/D 60x12b, 6 x Sigma-Delta
EEPROM Size :
64K x 8
Number of I/O :
169
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Peripherals :
DMA, WDT
Program Memory Size :
4MB (4M x 8)
RAM Size :
472K x 8
Speed :
200MHz
Supplier Device Package :
PG-LFBGA-292
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
3V ~ 5.5V