PIC17C762-33I/L
Part Number:
PIC17C762-33I/L
Description:
IC MCU 8BIT 16KB OTP 84PLCC
Connectivity :
I²C, SPI, UART/USART
Data Converters :
A/D 16x10b
Number of I/O :
66
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
84-LCC (J-Lead)
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Product Status :
Active
RAM Size :
678 x 8
Speed :
33MHz
Supplier Device Package :
84-PLCC (29.31x29.31)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
4.5V ~ 5.5V