XC2269I136F128LRAAKXUMA1
Part Number:
XC2269I136F128LRAAKXUMA1
Connectivity :
CANbus, EBI/EMI, FlexRay, I²C, LINbus, SPI, SSC, UART/USART, USI
Data Converters :
A/D 16x12b
Number of I/O :
76
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Peripherals :
DMA, I²S, POR, PWM, WDT
Product Status :
Not For New Designs
Program Memory Size :
1MB (1M x 8)
RAM Size :
90K x 8
Speed :
128MHz
Supplier Device Package :
PG-LQFP-100-8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
3V ~ 5.5V