PIC32MZ2048EFH064T-250I/PT
Part Number:
PIC32MZ2048EFH064T-250I/PT
Description:
IC MCU 32BIT 2MB FLASH 64TQFP
Connectivity :
CANbus, Ethernet, I²C, PMP, SPI, SQI, UART/USART, USB OTG
Core Processor :
MIPS32® M-Class
Data Converters :
A/D 24x12b
Number of I/O :
46
Operating Temperature :
-40°C ~ 80°C (TA)
Package / Case :
64-TQFP
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, DMA, I²S, POR, PWM, WDT
Program Memory Size :
2MB (2M x 8)
RAM Size :
512K x 8
Speed :
250MHz
Supplier Device Package :
64-TQFP (10x10)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.1V ~ 3.6V