PIC32MX575F512L-80V/BG
Part Number:
PIC32MX575F512L-80V/BG
Description:
IC MCU 32BIT 512KB FLSH 121TFBGA
Connectivity :
CANbus, I²C, SPI, UART/USART, USB OTG
Data Converters :
A/D 16x10b
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (TA)
Package / Case :
121-TFBGA
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT
Program Memory Size :
512KB (512K x 8)
RAM Size :
64K x 8
Speed :
80MHz
Supplier Device Package :
121-TFBGA (10x10)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.3V ~ 3.6V