PIC16C64A-10/P
Part Number:
PIC16C64A-10/P
Description:
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 40DIP
Connectivity :
I²C, SPI
DigiKey Programmable :
Verified
EEPROM Size :
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C (TA)
Package / Case :
40-DIP (0.600", 15.24mm)
Product Status :
Active
Program Memory Size :
3.5KB (2K x 14)
RAM Size :
128 x 8
Speed :
10MHz
Supplier Device Package :
40-PDIP
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
4V ~ 6V