PIC32MX320F128L-80V/PT
Part Number:
PIC32MX320F128L-80V/PT
Description:
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 100TQFP
Connectivity :
I²C, IrDA, LINbus, PMP, SPI, UART/USART
Number of I/O :
85
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (TA)
Package / Case :
100-TQFP
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Program Memory Size :
128KB (128K x 8)
RAM Size :
16K x 8
Speed :
80MHz
Supplier Device Package :
100-TQFP (12x12)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.3V ~ 3.6V