PIC32MX440F128HT-80I/MR
Part Number:
PIC32MX440F128HT-80I/MR
Description:
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 64VQFN
Connectivity :
I²C, IrDA, LINbus, PMP, SPI, UART/USART, USB OTG
Data Converters :
A/D 16x10b
Number of I/O :
53
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
64-VFQFN Exposed Pad
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT
Program Memory Size :
128KB (128K x 8)
RAM Size :
32K x 8
Speed :
80MHz
Supplier Device Package :
64-VQFN (9x9)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.3V ~ 3.6V