PIC32MX450F256HT-120/PT
Part Number:
PIC32MX450F256HT-120/PT
Description:
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 64TQFP
Connectivity :
I²C, IrDA, LINbus, PMP, SPI, UART/USART, USB OTG
Data Converters :
A/D 28x10b
Number of I/O :
49
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C (TA)
Package / Case :
64-TQFP
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT
Program Memory Size :
256KB (256K x 8)
RAM Size :
64K x 8
Speed :
120MHz
Supplier Device Package :
64-TQFP (10x10)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.3V ~ 3.6V