PIC32MX320F128HT-80I/MR
Manufacturer:
Microchip Technology
Part Number:
PIC32MX320F128HT-80I/MR
Category:
Microcontrollers
Description:
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 64VQFN
Manufacturer :
Microchip Technology
Category :
Microcontrollers
Connectivity :
I²C, IrDA, LINbus, PMP, SPI, UART/USART
Core Processor :
MIPS32® M4K™
Core Size :
32-Bit Single-Core
Data Converters :
A/D 16x10b
DigiKey Programmable :
Not Verified
EEPROM Size :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of I/O :
53
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type :
Internal
Package / Case :
64-VFQFN Exposed Pad
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Product Status :
Active
Program Memory Size :
128KB (128K x 8)
Program Memory Type :
FLASH
RAM Size :
16K x 8
Speed :
80MHz
Supplier Device Package :
64-VQFN (9x9)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.3V ~ 3.6V