PIC32MX250F256L-50I/PT
Part Number:
PIC32MX250F256L-50I/PT
Description:
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 100TQFP
Connectivity :
I²C, IrDA, LINbus, PMP, SPI, UART/USART, USB OTG
Data Converters :
A/D 48x10b
Number of I/O :
81
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
100-TQFP
Product Status :
Active
Program Memory Size :
256KB (256K x 8)
RAM Size :
32K x 8
Speed :
50MHz
Supplier Device Package :
100-TQFP (12x12)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.3V ~ 3.6V