Z8F2480QN020EK
Part Number:
Z8F2480QN020EK
Description:
IC MCU 8BIT 24KB FLASH 44VFQFN
Connectivity :
I²C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART
Core Processor :
eZ8
Data Converters :
A/D 8x10b SAR
Number of I/O :
37
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (TA)
Oscillator Type :
Internal
Package / Case :
44-VFQFN Exposed Pad
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, LVD, POR, PWM, Temp Sensor, WDT
Product Status :
Active
RAM Size :
1K x 8
Speed :
20MHz
Supplier Device Package :
44-QFN (7x7)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
1.8V ~ 3.6V