PIC32MX230F128H-50I/PT
Part Number:
PIC32MX230F128H-50I/PT
Description:
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 64TQFP
Connectivity :
I²C, IrDA, LINbus, PMP, SPI, UART/USART, USB OTG
Core Processor :
MIPS32® M4K™
Data Converters :
A/D 28x10b
Number of I/O :
49
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
64-TQFP
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, DMA, I²S, POR, PWM, WDT
Program Memory Size :
128KB (128K x 8)
RAM Size :
16K x 8
Speed :
50MHz
Supplier Device Package :
64-TQFP (10x10)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.3V ~ 3.6V