ATTINY861-20MUR
Manufacturer:
Microchip Technology
Part Number:
ATTINY861-20MUR
Description:
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 32VQFN
Manufacturer :
Microchip Technology
DigiKey Programmable :
Verified
EEPROM Size :
512 x 8
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Program Memory Size :
8KB (4K x 16)
RAM Size :
512 x 8
Speed :
20MHz
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.7V ~ 5.5V