CY8C21323-24LQXI
Part Number:
CY8C21323-24LQXI
Description:
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 24QFN
Connectivity :
I²C, SPI, UART/USART
Data Converters :
A/D 8x8b
Number of I/O :
16
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
24-UFQFN Exposed Pad
Peripherals :
POR, PWM, WDT
Product Status :
Active
Program Memory Size :
4KB (4K x 8)
RAM Size :
256 x 8
Speed :
24MHz
Supplier Device Package :
24-QFN (4x4)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.4V ~ 5.25V