PIC18LF25K83T-I/MX
Part Number:
PIC18LF25K83T-I/MX
Description:
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 28UQFN
Connectivity :
CANbus, I²C, LINbus, SPI, UART/USART
Data Converters :
A/D 24x12b; D/A 1x5b
EEPROM Size :
1K x 8
Number of I/O :
25
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
28-UQFN Exposed Pad
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT
Program Memory Size :
32KB (16K x 16)
RAM Size :
2K x 8
Speed :
64MHz
Supplier Device Package :
28-UQFN (6x6)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
1.8V ~ 3.6V