PIC18F23K22T-I/MV
Part Number:
PIC18F23K22T-I/MV
Description:
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 28UQFN
Connectivity :
I²C, SPI, UART/USART
Data Converters :
A/D 19x10b
EEPROM Size :
256 x 8
Number of I/O :
24
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
28-UFQFN Exposed Pad
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, HLVD, POR, PWM, WDT
Program Memory Size :
8KB (4K x 16)
RAM Size :
512 x 8
Speed :
64MHz
Supplier Device Package :
28-UQFN (4x4)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.3V ~ 5.5V