Z8F011AHJ020SG2156
Part Number:
Z8F011AHJ020SG2156
Description:
IC MCU 8BIT 1KB FLASH 28SSOP
Number of I/O :
25
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C (TA)
Package / Case :
28-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, LED, LVD, POR, PWM, WDT
Product Status :
Active
Speed :
20MHz
Supplier Device Package :
28-SSOP
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.7V ~ 3.6V