Z8F0130QJ020EG
Part Number:
Z8F0130QJ020EG
Description:
IC MCU 8BIT 1KB FLASH 28QFN
Data Converters :
A/D 8x10b
DigiKey Programmable :
Not Verified
Number of I/O :
23
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (TA)
Package / Case :
28-VQFN
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, LED, POR, PWM, WDT
Product Status :
Not For New Designs
Speed :
20MHz
Supplier Device Package :
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.7V ~ 3.6V