LM3S328-IQN25-C2
Manufacturer:
Luminary Micro
Part Number:
LM3S328-IQN25-C2
Description:
IC MCU 32BIT 16KB FLASH 48LQFP
In Stock:
99
Manufacturer :
Luminary Micro
Connectivity :
I²C, Microwire, SPI, SSI, UART/USART
Data Converters :
A/D 8x10b
Number of I/O :
28
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
48-LQFP
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Product Status :
Obsolete
Program Memory Size :
16KB (16K x 8)
RAM Size :
4K x 8
Speed :
25MHz
Supplier Device Package :
48-LQFP (7x7)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
3V ~ 3.6V