TC1796256F150EBEKXUMA1
Part Number:
TC1796256F150EBEKXUMA1
Description:
32-BIT RISC FLASH MCU
Connectivity :
ASC, CANbus, EBI/EMI, MLI, MSC, SPI, SSC, UART/USART
Core Size :
32-Bit Single-Core
Data Converters :
A/D 44x8/10/12b SAR
EEPROM Size :
128K x 8
Number of I/O :
123
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
416-BBGA
Program Memory Size :
2MB (2M x 8)
RAM Size :
256K x 8
Speed :
150MHz
Supplier Device Package :
416-PBGA (27x27)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
3.13V ~ 3.47V