TC297TP128F300NBCKXUMA1
Part Number:
TC297TP128F300NBCKXUMA1
Description:
IC MCU 32BIT 8MB FLASH 292LFBGA
Data Converters :
A/D 60x12b, 10 x Sigma-Delta
EEPROM Size :
768K x 8
Number of I/O :
263
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
292-LFBGA
Program Memory Size :
8MB (8M x 8)
RAM Size :
240K x 8
Speed :
300MHz
Supplier Device Package :
PG-LFBGA-292-6
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
1.17V ~ 1.43V, 2.97V ~ 5.5V