PIC24FJ32GU202T-I/SO
Part Number:
PIC24FJ32GU202T-I/SO
Description:
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 28SOIC
Connectivity :
I²C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART, USB OTG
Data Converters :
A/D 9x12b SAR
Number of I/O :
20
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
28-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Speed :
32MHz
Supplier Device Package :
28-SOIC
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2V ~ 3.6V