PIC24FJ32GU205-I/PT
Part Number:
PIC24FJ32GU205-I/PT
Description:
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 48TQFP
Connectivity :
I²C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART, USB OTG
Data Converters :
A/D 13x12b SAR
Number of I/O :
38
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
48-TQFP
Speed :
32MHz
Supplier Device Package :
48-TQFP (7x7)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2V ~ 3.6V