PIC18F25Q43T-I/STX
Part Number:
PIC18F25Q43T-I/STX
Description:
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 28VQFN
Data Converters :
A/D 24x12b; D/A 1x8b
Number of I/O :
25
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
28-VFQFN Exposed Pad
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, LVD, POR, PWM, WDT
Product Status :
Active
Program Memory Size :
32KB (32K x 8)
RAM Size :
2K x 8
Speed :
64MHz
Supplier Device Package :
28-VQFN (4x4)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
1.8V ~ 5.5V