SRFR-4/2.9-8-SP
Part Number:
SRFR-4/2.9-8-SP
Description:
HEATSHRNK 0.158" GRAY METER
Inner Diameter - Recovered :
0.114" (2.90mm)
Inner Diameter - Supplied :
0.158" (4.01mm)
Operating Temperature :
-75°C ~ 200°C
Recovered Wall Thickness :
0.039" (0.99mm)
Shelf Life :
Shrink Temperature :
135°C