ZHTM-24/12-0-SP
Manufacturer:
TE Connectivity Aerospace Defense and Marine
Part Number:
ZHTM-24/12-0-SP
Category:
Heat Shrink Tubing
Description:
HEATSHRNK 0.945" BLACK METER
In Stock:
153
Manufacturer :
Category :
Heat Shrink Tubing
Color :
Black
Features :
Flame Retardant, Fluid Resistant
Inner Diameter - Recovered :
0.472" (12.00mm)
Inner Diameter - Supplied :
0.945" (24.00mm)
Length :
Enter Number of Meters in Order Quantity
Material :
Polyolefin (PO), Irradiated, Halogen Free
Operating Temperature :
-30°C ~ 105°C
Product Status :
Active
Recovered Wall Thickness :
0.043" (1.09mm)
Shelf Life :
Shrink Temperature :
80°C