PIC24FV32KA304-I/PT
Part Number:
PIC24FV32KA304-I/PT
Description:
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 44TQFP
Connectivity :
I²C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART
Data Converters :
A/D 16x12b
EEPROM Size :
512 x 8
Mounting Type :
Surface Mount
Number of I/O :
38
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
44-TQFP
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, HLVD, POR, PWM, WDT
Product Status :
Active
RAM Size :
2K x 8
Speed :
32MHz
Supplier Device Package :
44-TQFP (10x10)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2V ~ 5.5V