PIC18F26K80-I/MM
Part Number:
PIC18F26K80-I/MM
Description:
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 28QFN
Connectivity :
ECANbus, I²C, LINbus, SPI, UART/USART
Data Converters :
A/D 8x12b
EEPROM Size :
1K x 8
Number of I/O :
24
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
28-VQFN Exposed Pad
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, LVD, POR, PWM, WDT
Program Memory Size :
64KB (32K x 16)
RAM Size :
3.6K x 8
Speed :
64MHz
Supplier Device Package :
28-QFN-S (6x6)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
1.8V ~ 5.5V