CY8C22345-24SXI
Manufacturer:
Infineon Technologies
Part Number:
CY8C22345-24SXI
Category:
Microcontrollers
Description:
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 28SOIC
In Stock:
128
Manufacturer :
Infineon Technologies
Category :
Microcontrollers
Connectivity :
I²C, IrDA, SPI, UART/USART
Core Processor :
M8C
Core Size :
8-Bit
Data Converters :
A/D 3x10b
DigiKey Programmable :
Not Verified
EEPROM Size :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of I/O :
24
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type :
Internal
Package / Case :
28-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Peripherals :
LVD, POR, PWM, WDT
Product Status :
Active
Program Memory Size :
16KB (16K x 8)
Program Memory Type :
FLASH
RAM Size :
1K x 8
Speed :
24MHz
Supplier Device Package :
28-SOIC
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
3V ~ 5.25V