PIC32MX220F032D-50I/ML
Part Number:
PIC32MX220F032D-50I/ML
Description:
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 44QFN
In Stock:
73
Connectivity :
I²C, IrDA, LINbus, PMP, SPI, UART/USART, USB OTG
Data Converters :
A/D 13x10b
Number of I/O :
33
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
44-VQFN Exposed Pad
Product Status :
Active
Program Memory Size :
32KB (32K x 8)
RAM Size :
8K x 8
Speed :
50MHz
Supplier Device Package :
44-QFN (8x8)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.3V ~ 3.6V