PIC32MX320F064H-80V/MR
Part Number:
PIC32MX320F064H-80V/MR
Description:
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 64VQFN
In Stock:
37
Connectivity :
I²C, IrDA, LINbus, PMP, SPI, UART/USART
Number of I/O :
53
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (TA)
Package / Case :
64-VFQFN Exposed Pad
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Program Memory Size :
64KB (64K x 8)
RAM Size :
16K x 8
Speed :
80MHz
Supplier Device Package :
64-VQFN (9x9)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.3V ~ 3.6V