MSP430G2211IRSA16R
Part Number:
MSP430G2211IRSA16R
Description:
IC MCU 16BIT 2KB FLASH 16QFN
In Stock:
477
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Program Memory Size :
2KB (2K x 8)
RAM Size :
128 x 8
Speed :
16MHz
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
1.8V ~ 3.6V