CY8C20424-12LQXIKC
Part Number:
CY8C20424-12LQXIKC
Description:
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 32QFN
Connectivity :
I²C, SPI
Number of I/O :
28
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
32-UFQFN Exposed Pad
Peripherals :
LVD, POR, WDT
Product Status :
Active
Program Memory Size :
8KB (8K x 8)
RAM Size :
512 x 8
Speed :
12MHz
Supplier Device Package :
32-QFN (5x5)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.4V ~ 5.25V