MSP430G2352IRSA16T
Part Number:
MSP430G2352IRSA16T
Description:
IC MCU 16BIT 4KB FLASH 16QFN
In Stock:
460
Connectivity :
I²C, SPI, USI
Data Converters :
A/D 8x10b
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT
Program Memory Size :
4KB (4K x 8)
RAM Size :
256 x 8
Speed :
16MHz
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
1.8V ~ 3.6V