PIC32MX320F128L-80I/BG
Part Number:
PIC32MX320F128L-80I/BG
Description:
IC MCU 32BIT 128KB FLSH 121TFBGA
In Stock:
164
Connectivity :
I²C, IrDA, LINbus, PMP, SPI, UART/USART
Data Converters :
A/D 16x10b
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
121-TFBGA
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Program Memory Size :
128KB (128K x 8)
RAM Size :
16K x 8
Speed :
80MHz
Supplier Device Package :
121-TFBGA (10x10)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.3V ~ 3.6V