SRFR-7.8/4.6-8-SP
Part Number:
SRFR-7.8/4.6-8-SP
Description:
HEATSHRINK 0.307" GRAY METER
In Stock:
111
Features :
Flame Retardant
Inner Diameter - Recovered :
0.180" (4.57mm)
Inner Diameter - Supplied :
0.307" (7.80mm)
Operating Temperature :
-75°C ~ 200°C
Recovered Wall Thickness :
0.039" (0.99mm)
Shelf Life :
Shrink Temperature :
135°C