TC397XA256F300SBDKXUMA1
Part Number:
TC397XA256F300SBDKXUMA1
Description:
IC MCU 32BIT 16MB FLASH 292LFBGA
In Stock:
994
Data Converters :
A/D 76 SAR, Sigma-Delta
EEPROM Size :
1M x 8
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Peripherals :
DMA, I²S, LVDS, PWM, WDT
Product Status :
Active
Program Memory Size :
16MB (16M x 8)
RAM Size :
6.75M x 8
Speed :
300MHz
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.97V ~ 5.5V